celoroční běhání brzy ráno

Diskusní fórum Longrun.cz

Můžete klást dotazy

Jana Čermáková v pátek, leden 24 2014, 01:27 PM

celoroční běhání brzy ráno

0

Dobrý den všem běžcům a běžkyním:)))

 

Chtěla jsem se zeptat, jestli je mezi vámi taky někdo, kdo chodí celoročně běhat ráno kolem čtvrtý, tak aby pak stihl nástup do práce i odvoz dětí do školy atd. Je i mezi vámi někdo, komu se tohle brzké raní běhání zalíbilo? Má to svý výhody, ať se ten den děje cokoliv, stíháte běhat pravidelně třikrát týdně..dokonce jsem zjistila, že si tělo zvykne, ráno si ale dávám vločkys teplým mlíkem:)))Je to nádhera, moci vyběhnout hned od baráku do lesa, i se na ten budík těšívám, jsou to moje dvě hodiny, bez dětí, bez zmatku, patří jenom mně:))))

Celá vesnice mě má za blázna, ale je mi to jedno..ráno je krásná i zima i léto, jasan, chce to čelovku...docela by mi udělalo radost, kdybych zjistila, že někde po naší krásné zemi běhá ráno i další človíček..třeba taky proto, že má děti a bez hlídání a tak...a že se mu to taky zalíbilo.Tak se ozvěte:))A co vy vůbec na tohle raní běhání říkáte? Občas vyplaším nějaký chlapy, co jdou ráno na šichtu:)))))) A když dobíhám, vidím ty zakyslý obličeje..a mně je krásně....snad to zdravotně není na závadu..ale já běhám jen třikrát týdně:)))))

 

Jo a existuje někdo, kdo běhá ráno v pětiprsťákách? To se hluboce skláním a přeji pěkný raní běh:))))

jana

     
 • Napsal(a) Vanda Březinová-Kadeřábková v pátek, leden 24 2014, 04:27 PM · Skrýt · #1
  Jee, Jani, běháš i v pětiprstech?

  Máš můj obdiv, vyrazit brzy ráno, super. Já toho byla schopná jen v létě, když jsem se probudila do světla. Ale je pravda, párkrát jsem také cca hodinku před probouzením se celé rodiny vyrazila na pár kilásků a suprově to nakopne na celý den. Když se tedy člověk vyhrabe z peřin. Tady přesně platí to, jak se říká: kdo nechce, hledá důvody-kdo chce, hledá způsoby:)
 •  
 • Napsal(a) Jana Čermáková v pátek, leden 24 2014, 05:07 PM · Skrýt · #2
  Vandi, v pětiprstech neběhám..to ještě ne...ale chtěla bych..láká mě to..ta přirozenost..jde to i po lese?
 •  
 • Napsal(a) Vanda Březinová-Kadeřábková v sobota, leden 25 2014, 07:25 PM · Skrýt · #3
  V lese úplně v pohodě, dokonce příjemnější než po silnici. Prostě skvělý!
 •  
 • Napsal(a) Zuzana Odstrčilíková v pondělí, leden 27 2014, 08:39 PM · Skrýt · #4
  Ahoj Jani,
  neběhám sice ve čtyři hodiny ráno - to fakt ne, ale když běžím do práce, tak vyrážím o půl šesté. To je tehdy, kdy můj muž má odpolední a může vypravit děti do školky. Když má ranní nebo noční, tak běhám z práce. Ale většinou to stihnu tak 2x až 3x týdně. (Děťátka mají různě kroužky, já angličtinu :-) atd.). Potřebovala bych ale běhat častěji....Pokaždé, když ty svoje nohy nemůžu rozběhnout, si nadávám, že ta pauza byla zase moc dlouhá :-)
 •  
 • Napsal(a) Jana Čermáková v neděle, únor 09 2014, 03:51 PM · Skrýt · #5
  Ahoj Zuzko!

  Dík za odpověď! Je to fajn vědět o dalším raním ptáčeti:)))já sice dávám budíka na čtvrtou, ale než do sebe hodím ty vločky s mlíkem a než se obleču a dojdu na trať, je skoro půl pátý..s prázdným břuchem by to nešlo..jo a běháš s vodou na zádech? Já mám baťůžek s vodou...jednou jsem si ho nevzala a točila se mi hlava:)))Tak krásný běh:))
 •  
 • Napsal(a) Dagmar v pondělí, květen 05 2014, 11:05 AM · Skrýt · #6
  Ahoj Jani,

  já teď sice neběhám, ale pár let jsem to praktikovala, já se běžně budím kolem 4:30 až 4:50 a v době kdy jsem běhala, jsem se prostě vždy rovnou oblékla a vyběhla - snídám až později. většinou jsem běžela do práce, tak abych tam byla kolem 5:30 a stihla sprchu a snídani. Po ránu neběhám nikdy moc daleko max do 5-7km (ale už jsem chodívala po ránu i úseky a náročné tréninky, když jsem věděla, že je odpoledne nestihnu)- je úžasný při návratu potkávat lidi (speciálně v zimě), který jsou vymrzlý, zabalený v bundách a člověk je po běhu celý spocený, spokojený a zahřátý. Každý den, který kdy začal ranním proběhnutím (ikdyby jen 20min) tak byl lepší a hezčí než den, kdy jsem se nechala do práce "odvést" nebo jsem prostě jen z postele ráno šla rovnou snídat.

  Poslední dobou jsem ráda, když dokážu ujít kus cesty pěšky - chodím dost - nachodím kolem 30-50km týdně - protože nepoužívám MHD. Není to sice luxus, když člověk jde 2 hod přes celý město, ale pořád je to pohyb. Věřím, že až se mi narodí mimi (to by mělo být tak za 6 týdnů) tak se to srovná a zase budu běhat :-)
 •  
 •  
  Napsal(a) Šárka v středa, duben 08 2015, 04:55 PM · Skrýt · #7
  ahoj moc tě zdravím na běhání ráno se chystám už tak rok,ale pořád se ne a ne donutit.a přitom bych byla celý den odpočatá a v dobré náladě,protože když seženu hlídání pro svoje tři caparty.Tak si to užívám venku a domů příjde uplně jiná maminka.Tak jsi mě nakopla a hned jak budu zdravá vyrazím do lesů.Moc děkuji za takové psaní dám vědět zda se mi to konečně povedlo.Moc díky Šárka
Vaše odpověď
Pro možnost odeslání komentáře se nejprve přihlaste.