Jak znovu zacit behat po porodu?

Diskusní fórum Longrun.cz

Můžete klást dotazy

Katerina v čtvrtek, září 19 2013, 04:30 AM

Jak znovu zacit behat po porodu?

0

Dobry den,

rada bych se poradila, jak znovu zacit behat po porodu. Termin mam behem listopadu, ale uz premyslim, jak znovu zacit, jelikoz mi beh docela chybi. Behem tehotenstvi to z ruznych duvodu neslo, byla jsem jen parkrat ve druhem trimestru, ted sotva chodim :) Proto budu zacinat skoro znova... Pred otehotnenim jsem chodila 2-3x tydne, muj beh je spise pomaly klus, 10km jsem ubehla za 1:16:00.


Dekuji Kata

     
 • Napsal(a) Zuzka Janglová v čtvrtek, září 26 2013, 09:19 AM · Skrýt · #1
  Ahoj Káťo, gratuluju k očekávanému dárečku ;). Naprosto chápu tu chuť a nedočkavost, ale na druhou stranu už jsem si to poporodní období jednou prožila. Těžko se dá teď něco plánovat. Bude záležet, jak zvládneš porod, jak moc budeš po něm zničená, nebo naopak (to bych ti moc přála), jak bude miminko hladové a spící.... Je toho mraky. Já jsem začala procházkami v čím dál rychlejším tempu a běhat zkusila až po třech měsících po porodu. Ty procházky jsou skvělým začátkem, s kočárkem stejně chodit ven budeš, takže je to prímové skloubení dvou věcí dohromady a opravdu se dá jít slušným tempem. Většina miminek ráda venku v kočárku spinká, takže bude i čas na pěknou štreku. Potom opravdu záleží na tom, jak se budeš cítit a jak rychle zpevníš svaly po porodu (hlavně pánevní dno je důležité, takže s těmi procházkami nezapomínej na posilko). Budu držet palce, aby šlo všechno jako po másle ;). Já jsem teď ve třetím měsíci a zatím se mi daří běhat, na pohodu samozřejmě. Snad mi to vydrží.
  Určitě sem napiš, co a jak, jak to jde, trable i úspěchy nebo další dotazy. Vanda už je třínásobná mamina závodnice a trenérka, ráda ti poradí ;).
 •  
 • Napsal(a) Šárka v neděle, prosinec 22 2013, 12:57 PM · Skrýt · #2
  Ahoj Kato,souhlasím se Zuzkou má pravdu.Já mám 3 děti po krátké době a po každém to bylo jiné.U jednoho mě dlouho bolelo při běhu v podbřišku tak jsem jenom chodila a začla až po půl roce,u druhého to šlo skoro hned,ale samozřejmě jsem dodržela šestinedělí.Aby se tělo po porodu zregenerovalo a taky tě hodně zmůže kojení.A u třetího jsem začla až teda po třech měsících,ale to bylo opravdu jenom kvůli únavě.Tak moje rada zní dodržet šestinedělí,tvoje pocity,posilování nejprve šikmé břišní svaly potom teprve přímé a jak radí Zuzka začínat s delšíma vycházkama a potom zkoušet běh.Hodně sil,zdravé mimčo ti přeje Šárka
 •  
 • Napsal(a) Vanda Březinová-Kadeřábková v sobota, leden 04 2014, 09:49 AM · Skrýt · #3
  Holky, super, že zde sdílíte své zkušenosti, děláte to opravdu dobře.

  Miminko už se má jistě čile k světu, že? Tedy Katko, pokud již běháš nebo to alespoň valíš s kočárkem ve svižnějším tempu a k tomu cvičíš na pánevní dno a břicho tak, jak psala Šárka /a já na mnoha jiných místech, tak je to dobře a pokračuj. Zima je zatím poměrně milosrdná. S prvním dítětem to jde ještě poměrně snadno, můžeš s ním zalehnout, apod.a tak se trochu zregenerovat, jak jich je víc, je to složitější když jeden lehne a druhý vyžaduje pozornost, ale není to neřešitelné. Holky pište dále, ať to malinko oživíme...a dejte vědět, jak se vám s miminky daří:)
 •  
 •  
  Napsal(a) Daniela v středa, leden 22 2014, 09:43 PM · Skrýt · #4
  Ahoj holky, já jsem začala pomalu běhat s kočárkem 14dní po porodu císařským řezem a po šestinedělí jsem už běžela závod stejným tempem jako před těhu. Běhala jsem v těhu lehce do 32. týdne, pak svižná chůze + hole až do porodu. Takže vlastně žádná velká pauza u mě nebyla, návrat k sportu byl v pohodě. Únava a vyčerpání přišly až mezi 8-10. měsícem po porodu. Každý to má jinak, nedá se na to přesně připravit, člověk vycítí, co jde a co už ne ;)
Vaše odpověď
Pro možnost odeslání komentáře se nejprve přihlaste.