Děti - Články Longrun.cz

Články Longrun.cz

Všechny články, které kdy byly publikovány na serveru Longrun.cz.

 • Úvod
  Úvod Zde najdete seznam všech napsaných článků.
 • Kategorie
  Kategorie Zde najdete seznam všech kategorií.
 • Štítky
  Štítky Zde najdete seznam všech použitých štítků.
 • Blogeři
  Blogeři Zde můžete hledat své oblíbené autory.
 • Týmy
  Týmy Zde najdete články autorských týmů.
 • Přihlásit se
Odebírat novinky pomocí RSS Články označené Děti

Sportovní ZŠ a MŠ Človíček pořádá v sobotu 31.8.2013 od 12 do 18 hodin v Praze Štěrboholích před OC EUROPARK

SPORTOVNÍ DEN

pro děti ve všech věkových kategoriích - od nejmenších batolat až po 10 let. Nebude chybět ani závod lezoucích batolat, skupinová dětská atletika a cvičení FitMami pro maminky.
Závody se konají u příležitosti otevření nové sportovní školy se zaměřením na atletiku, která navazuje na sportovní školku Človíček v Choceradech a nyní rozšiřuje své působení na Prahu. V Praze nyní vzniká základní škola a také školka, kam mohou chodit nejen sourozenci místních školáků. Rodiče dětí, které zatím nedělají atletiku, mohou své ratolesti zapsat do atletického oddílu pro děti.

PROGRAM:
12:00 – 18:00 Sportovní atletický víceboj
12:00 – 13:00 Skupinová atletika dětí, pro dospělé cvičení FITMAMI
13:00 – 14:00 Závody ve skoku dětí s rodiči 2 – 5 let – sčítá se výkon dítěte a rodiče
14:15 Vyhodnocení (kategorie 2-3, 4-5)
14:30 Závody lezoucích batolat, vyhodnocení
15:00 – 16:00 Závody ve skoku dětí s rodiči 6 – 10 let – sčítá se výkon dítěte a rodiče
16:15 Vyhodnocení (kategorie 6-7, 8-10)
16:30 – 17:30 Skupinová atletika dětí, pro dospělé cvičení FITMAMI
Po celou dobu Sportovního dne probíhá atletický víceboj na stanovištích a 1x za hodinu losování
účastníků atletického víceboje o ceny.
Nejlepším skokanským párům předá diplomy vicemistryně světa ve skoku o tyči Kateřina Baďurová
Janků.
Po celou dobu akce bude probíhat nábor dětí od 3 do 10 let do atletického oddílu při Sportovní ZŠ a MŠ
Človíček v Praze 10 – Hostivaři, ul. Kunická.
MŠ Človíček Chocerady
MŠ Sportík Horoměřice
ZŠ a MŠ Človíček Praha 10 Hostivař
www.sportovniskoly.cz

Odpovědi (0) Přejít do diskuze >

K tomuto článku zatím není žádná reakce.

Rychlá odpověď

Pro možnost účastnit se diskuze se nejprve musíte přihlásit. · Přihlásit se · Registrovat

Odpovědi (0) Přejít do diskuze >

K tomuto článku zatím není žádná reakce.

Rychlá odpověď

Pro možnost účastnit se diskuze se nejprve musíte přihlásit. · Přihlásit se · Registrovat
Oštítkováno: Děti Tipy Začínáme běhat
Počet zobrazení: 1399
Posláno od v kategorie Z našich akcí

Další ročník Maminycupu, tentokrát na kladenském Sletišti je za námi! Užily jsme si jej my mámy skvěle, naše děti jakbysmet, počasí přálo - co si přát víc?

Poprvé si zazávodili i nejmenší kojenci, lezoucí batolata ve svém MIMI RUNu. K vidění byly skvělé výkony ve všech sportech a hlavně pohoda, soutěžilo se po celý den. Kdo nezávodil, zkusil si fitness programy nebo cvičení s kočárky Strollering. Na vlastní nohy jsem si prošla atletickým čtyřbojem a krosem, do toho se postarala o MIMI RUN. O dětičky se postaraly chůvy z kladenské Medvídkovy školičky a kdo chtěl, měl tu pro ty své babičku nebo tatínka. Děti závodily na odrážedlech, a odpoledne tu měly atletický trénink.

Oštítkováno: Děti Můj běh Závody
Počet zobrazení: 1198
0
Posláno od v kategorie Tipy pro vaše závody

Jo, vidíte správně. Je mu půl roku a týden k tomu a už leze(asi tak ten týden). Náš nejmenší Daliborek si dolezl jako vůbec nejmladší i "na bednu". Želvu, která již tradičně doprovází závod lezoucích batolat, tentokrát předstihl jen vítěz. Už je doma co hlídat. Hezky dlouho - nebyly mu ještě ani tři měsíce, co se prvně otočil a Ladunka pohotově hlásila: "Miminko kululů!"

Sportovní den v Choceradech proběhl již počtvrté a jako vždy se bezvadně podařil. Děti od dvou do deseti let tu závodily v běhu, skoku a hodu míčkem, a k tomu si mohly udělat i nesoutěžní desetiboj, to vše za účasti lidí z Českeho atletického svazu. Bezvadně vyšlo i počasí a tak píšeme pořádající Sportovní školce Človíček a celému týmu organizátorů a dobrovolníků velikou jedničku.

A jak si vedly naše děti? Naše miminko Dalibor hned zabodoval v batolatech. Lada měla největší tah na bránu:) přivezla si ne jednu, ale rovnou tři medaile-v běhu, hodu a štafetě. Matýsek tentokrát to štěstí neměl-běžel nádherně, ale na bednu to nestačilo, "technické disciplíny" nevyšly podle jeho představ a ve štafetě rodičů s dětmi jsme upustili kolik. Neobešlo se to bez slziček s příslibem, že v dalších závodech se vrtkavé štěstí zase přikloní k němu, když mu trochu pomůžeme. Že ani já zdaleka vždy nevítězím a občas to taky pěkně pohnojím. A taky jsem kdysi na lize na 4x100 upustila kolík...a taky on má za sebou několik závodů, kde to cinklo. tedy příště!

Oštítkováno: Děti Začínáme běhat
Počet zobrazení: 1212
0
Posláno od v kategorie Vaše příspěvky

Pohled rodiny Janglů: „Maminka si odpočinula od běžných denních starostí, tatínek si užil den se svým synkem a ten nejmenší podával největší sportovní výkony (při celodenním šlapání do schodů dosáhl minimálně vrcholu Mt. Everestu :)). Takže sečteno a podtrženo zase jeden perfektní den plný zábavy, spokojenosti a té úžasně příjemné únavy na závěr.“

Jakožto účastnice letního MaminyCupu v Nymburce, jsem čekala, že vím, do čeho jdu. Chyba lávky. Zimní varianta byla jiná. Příjemně jiná. Nepočítám do toho fakt, že nebyl závodní a soutěživý. První důležitý rozdíl byl v počtu účastnic. Letní akce se třemi stovkami maminek je přece jenom už mega-akce. Oproti tomu těch pár desítek, co nás bylo v Tyršově domě, se rovnalo spíše akci rodinného typu. A to bylo fajn. Během celého dne pořád těch pár stejných tváří, se stejným cílem, se stejným smýšlením, se stejným úsměvem… Druhý rozdíl byl programový. Zatímco v létě je to po organizační stránce přece jenom oříšek a dostat maminky přesně tam, kde mají být, občas náročná práce, v sobotu to šlo v jedné sokolské tělocvičně jako po drátkách, teda spíš po lajně :). Pro všechny byl program stejný, žádné křížení lekcí ani cvičení. Tradiční focení, dance jóga, Just Jhoom, oběd, diskuze, fitjazz a závěrečná hatha jóga. V jednoduchosti tkví krása.

Co se na MaminyCupech nemění je ta bezvadná nálada, příjemní lidé, sportem nabitý den. Jelikož nejsem z velkého města, moc ráda jsem v jednom dni vyzkoušela tři nové lekce, které bych jinak možnost zkusit neměla. Překvapila mě dynamická dance jóga. Klasickou jógu znám, cvičila jsem jí v těhotenství a taky jsem s ní začínala jako s prvním cvičením po porodu. Netušila jsem, ale jakých verzí je schopná. Ve slušném tempu jsme secvičily krátkou taneční sekci mimo jiné z bojovníka, stromu, kočky nebo stolu, která měla šťávu.

Na indické tance v lekci Just Jhoom jsem se těšila nejmíň. Bollywood mi nic neříká a zatím jsem neměla to „štěstí“ vidět ani jeden filmový kus. Bylo tedy překvapení, že mě tahle hodina uchvátila ze všeho nejvíc. Určitě to bylo lektorkou, jejíž úsměv byl nakažlivý a dobrá nálada jakbysmet. Taneční kreace byly jednoduché, ale nápadité, a každá ženská si chce asi občas hodit zadečkem. Netušila jsem také, že zrovna při téhle hodině budou moje ručičky tak bolet, tolik jsme s nimi mávaly do stran, nahoru a dolů :). Opravdu to byla makačka při exotické indické hudbě, kdy z nás pot jen stříkal.

Jelikož nám diskuze o zdravém a bio stravování s Hankou Zemanovou zabrala víc času, další dvě hodiny byly trochu ochuzeny. Já ale měla stejně pocit, že to hlavní už mám za sebou. Na Fitjazz jsem se moc těšila, ale vůbec netušila, co obnáší. Především je to tančení na boso, kdy se dbá na správné postavení chodidel a pravidelné rozložení váhy do tří bodů na každé noze (palce, malíčku a paty). Pokud do těchto bodů ve stoji tlačíme, naše tělo se automaticky rovná do správné polohy včetně postavení pánve i zaoblení páteře. Pro začátečníky je ale víc než náročné to dodržovat ještě při tanci.

Celý den akce byl zakončen klasickou hatha jógou, kterou jsme se trochu protáhli a zklidnili, jak to jen šlo v tělocvičně s rozvernými dětmi :). Po tom všem už jsem byla utahaná jako kotě a jen s hrůzou přemýšlela, co všechno mě bude další den bolet. Vyšla jsem z toho docela dobře. Odnesly to jen boky asi právě od toho vrtění zadečkem :). Celkově hodnotím akci jako báječnou. Člověk se odreaguje, zkusí něco nového, vybije energii, setká se se spoustou zajímavých lidí. Běh tentokrát chyběl, ale na letním MaminyCupu už zase bude ;). Já se na něj hlásím opět s celou rodinou!

Počet zobrazení: 1387
0

Běžecké kočárky a vozíky se už staly samozřejmou výbavou všech žen, které se ani po narození dítěte nechtějí vzdát pravidelného běhání. Co ale dělat v případě, že se narodí dvojčata nebo máte dvě děti brzy za sebou? I tady existuje řešení v podobě tandemového vozíku. Osobně jsem měla možnost otestovat tandem Kozlík od firmy Benecykl.
Vzít děti na trénink s sebou je pro mnoho žen jediná možnosti, jak se věnovat pravidelném běhání. Nemusíte neustále ukecávat hlídací babičky (pokud jsou) ani partnera, který přijde z práce utahaný jak kotě. Vaše pravidelné běhání nemusí být ale ztracené, ani když máte dvojčata nebo dvě děti brzy po sobě. I když je to v tomto případě přece jen malinko složitější.

Oštítkováno: Děti Maminky
Počet zobrazení: 1509

Posláno od v kategorie Aktivní mateřství

Tak špunťa už se klidně může narodit, kočárek už bychom měli...

petiprstaky
Další workshop Vibram fivefingers v neděli dopoledne 21.10.ve Hvězdě! Přijďte si otestovat pětiprsťáčky!


Testujeme maximálně minimalistické pětiprsťáky SEYA, ultralehké, pripomínající druhou kůži!

Oštítkováno: Děti Maminky Pětiprsťáky
Počet zobrazení: 1686
Posláno od v kategorie Začínáme běhat

 

Prázdniny po běžecku
17062012296

 

Léto,prázdniny a dovolené patří k nejtoužebněji očekávaným obdobím snad všemi generacemi. Užijte si proto každou chvilku,uteče to zase zatraceně rychle. A běhejte!

 

1. Dlouhé dny jsou opravdovým luxusem,který bohužel netrvá věcně. Ideální,pokud oba běháte a potřebujete se střídat v hlídání dětí i tehdy, chcete-li se vyhnout největšímu horku. Ani v půl desáté večer nehrozí,že si při běhu lesem zvrtnete nohu.

 

2. Děti,alespoň ty větší,možná pojedou k babičce,na tábor nebo na soustředění. Běhejte jako kdysi v časech,kdy tu ještě nebyly. Máte-li možnost,využijte ji a udělejte si malé běžecké "soustředění" sami pro sebe.

 

3. V čem běhat? Volte,co vám vyhovuje. Od trička,které odvádí pot a chladí,přes odvětranou obuv až po pokryvku hlavy,případně beduina,kdy je chráněn i prostor za krkem. Nezapomeňte na ochranný krém.

 

4. Léto a trénink:první část atletické sezóny je za námi,dejte si tedy krátké přechodné období,kdy je i flákání dovoleno,neprotahujte jej ale příliš. Běh může být dočasně nahrazen i kolem nebo jinými pohybovými aktivitami,pro než bychom ale neměli zapomenout běhat.
17062012302

 

5. Také běžeckých závodu je obecně méně. Jděte klidně do nich! Pro ty,kteří pravidelně končí těsně pod "bednou",je tu nyní při menším počtu závodníků šance. Pokud ale nemáte svůj závodní vrchol právě v létě, berte závody spíše jako součást tréninku.


Oštítkováno: Děti Maminky Začínáme běhat
Počet zobrazení: 1169
0