Pětiprsťáky - Články Longrun.cz

Články Longrun.cz

Všechny články, které kdy byly publikovány na serveru Longrun.cz.

 • Úvod
  Úvod Zde najdete seznam všech napsaných článků.
 • Kategorie
  Kategorie Zde najdete seznam všech kategorií.
 • Štítky
  Štítky Zde najdete seznam všech použitých štítků.
 • Blogeři
  Blogeři Zde můžete hledat své oblíbené autory.
 • Týmy
  Týmy Zde najdete články autorských týmů.
 • Přihlásit se
Odebírat novinky pomocí RSS Články označené Pětiprsťáky
Konečně je tu očekávaný druhý díl testu zimních fivefingers! Opět dobrá zpráva - není nutné na zimu zase do bot: řádně vyteplené pětiprsťáky čtyřmi vrstvami, včetně neoprénu opravdu umožní "bosý" běh i na sněhu a v teplotách pod bodem mrazu.

Odpovědi (0) Přejít do diskuze >

K tomuto článku zatím není žádná reakce.

Rychlá odpověď

Pro možnost účastnit se diskuze se nejprve musíte přihlásit. · Přihlásit se · Registrovat

Odpovědi (0) Přejít do diskuze >

K tomuto článku zatím není žádná reakce.

Rychlá odpověď

Pro možnost účastnit se diskuze se nejprve musíte přihlásit. · Přihlásit se · Registrovat
Oštítkováno: Pětiprsťáky Tipy
Počet zobrazení: 1606
Posláno od v kategorie Tipy pro vaše závody

Pětiprsťáky, bosý běh, ultratenké podrážky. Skvělý návrat k přírodě, a konečně něco, co nás postaví na naše zdeformované nohy. Ale…spousta lidí si takovou botku-nebotku pořídí a posléze opět odloží s tím, že je z toho bolí nohy. Co se děje špatně? Zde je několik problémů, které se pokusíme objasnit.
1.Drtivá většina rekreačních běžců došlapuje na patu. Dopad, který jinak zpracují tlumené boty, se tady přímo přenáší na kolena, kyčle a páteř. Vlastní nožní klenbu tito běžci příliš nepoužijí, nebo ani nefunguje správně. Auuu.
Jak z toho: Pokud jste zapřisáhlí pataři, zkuste se na krátkém rovném úseku proběhnout zcela bosky. Klidně v tělocvičně – na tvrdém se nic neschová a vy můžete lépe pozorovat, jak se noha staví. Většinou se bude stavět na přední část chodidla. Tím vás samozřejmě nenabádáme k náhlé změně stylu, tím si nepomůžete. Velmi přínosný pro vás ale bude jeden krátký „miniběh“, třeba jen kilometr či dva v celém týdnu: zaktivujete nožní klenbu. Pětiprstáky se nejspíš nestanou vaší každodenní obuví, ale vynikajícím doplňkem a lékem. Postupně si tak posílíte klenbu a nenásilně si najedete na zdravější styl běhu, resp. přijatelný kompromis.
2.Příliš dlouhý krok. Častou chybou mnoha hobby běžců je příliš dlouhý krok, bez dostatečného zpevnění svalstva trupu a dolních končetin, s malou nebo téměř žádnou odrazovou silou. Myslí si, že tak budou rychlejší, zatímco si jen koledují o budoucí problémy s klouby. Dlouhý krok v minimalistických bosobotkách také hodně bolí, což nám nepřímo říká: „Takhle neee!“ Než je zcela odložíte (což by byla škoda), změňte krok.

Oštítkováno: Pětiprsťáky Tipy
Počet zobrazení: 1973

Posláno od v kategorie Aktivní mateřství

Tak špunťa už se klidně může narodit, kočárek už bychom měli...

petiprstaky
Další workshop Vibram fivefingers v neděli dopoledne 21.10.ve Hvězdě! Přijďte si otestovat pětiprsťáčky!


Testujeme maximálně minimalistické pětiprsťáky SEYA, ultralehké, pripomínající druhou kůži!

Oštítkováno: Děti Maminky Pětiprsťáky
Počet zobrazení: 1686
Posláno od v kategorie Začínáme běhat


Kindersurprise na palubě:

boty s tlumením versus příroda. Konečně jsem se dostala k tomu přiblížit vám své zkušenosti s obutím, běháme-li dva. A i tady platí, s každým dítětem je to prostě jiné. Zatímco poprvé s Matějem jsem dala na doporučení (tehdy ze zahraničních webů, neb u nás vládla v tomto směru doba temna) a pořídila si tu nejvíce odtlumenou botu, která na trhu byla (a vyhovovalo mi to), nyní napotřetí je mi nejlépe v pětiprstech a vyhovuje mi to rovněž.

Dá se vlastně říci, že jsem prošla určitým vývojem od vysokého tlumení, přes "normální" botu někde mezi tím a minimalismem.

Počet zobrazení: 1387
0