Okolo Hradce běhat se nám chce… - Články Longrun.cz

Články Longrun.cz

Všechny články, které kdy byly publikovány na serveru Longrun.cz.

 • Úvod
  Úvod Zde najdete seznam všech napsaných článků.
 • Kategorie
  Kategorie Zde najdete seznam všech kategorií.
 • Štítky
  Štítky Zde najdete seznam všech použitých štítků.
 • Blogeři
  Blogeři Zde můžete hledat své oblíbené autory.
 • Týmy
  Týmy Zde najdete články autorských týmů.
 • Přihlásit se

Okolo Hradce běhat se nám chce…

Posláno od v kategorie Vaše příspěvky
 • Velikost písma: Větší Menší
 • Počet zobrazení: 1715
 • Přihlášení k odběru novinek
 • Tisk

Závody, na které se mohou těšit jak rychlíci, tak i začátečníci s celou rodinou se dobře rozjely v Hradci Králové. Pokud chcete být letos u toho, pospěšte si s přihláškami. Doposud relativně konzervativní krajské město doslova rozhýbal Roman Šinkovský, sám velký sportovec a účastník extrémních závodů u nás i ve světě. Zde jsou hradecké pozvánky a rozhovor s Romanem:

 

Běžecké jaro zahájí Křížová desítka

Neobvykle brzké jarní počasí láká běžecké nadšence nejen k častým tréninkům, ale i k prvním ostrým závodům a testům výkonnosti. Již jen necelý měsíc chybí do první jarní královehradecké běžecké „klasiky“ – Křížové desítky. V sobotu 12.dubna se na Lesním hřbitově v Hradci Králové sejdou v jednom závodě bok po boku špičkoví běžci se širokou běžeckou veřejností. Jedinečná koncepce trati do kříže umožní neustálý kontakt mezi všemi běžci. Stavitel trati a hlavní pořadatel Roman Šinkovský dodává: „Trasa závodu je vedena po celou dobu v krásném prostředí příměstských lesů po rovinatém a novém asfaltu a navíc mimo jakoukoli dopravu. Díky třem obrátkám, které navedou běžce do tvaru kříže, mohou i pomalejší závodníci sledovat čelo závodu, což se při žádném jiném závodě nepoštěstí. Kontakt mezi běžci vytváří skvělou atmosféru, která žene každého do cíle. Křížová desítka je vhodná i pro úplné začátečníky a kdo si netroufne na celou distanci, může se přihlásit do závodu na 5 km. Samozřejmostí bude elektronická časomíra a občerstvení během i po závodě“.

Součástí této sportovní akce jsou i dětské závody v běhu pro všechny kategorie a doprovodný program pro děti. K dispozici bude inline škola bruslení, půjčovna bruslí pro nejmenší, žonglovací semináře, paintball a další. Celá akce spadá pod projekt Hradec na nohou, který vytvořilo občanské sdružení Sportvisio a kam mj. patří i Hradecký půlmaraton, a který podporuje i město Hradec Králové. Ještě jednou R.Šinkovský: „Chceme nabídnout královéhradecké veřejnosti širší spektrum sportovních akcí, ve kterých si každý zájemce najde své oblíbené místo. Rádi bychom, aby s námi amatérští běžci rostli. Letos zvládnou 5 km, na podzim 10 km a příští rok třeba celý půlmaraton!“ Registrace je online na stránkách pořadatele www.sportvisio.cz.

 

Gladiator Race – opravdu drsný závod přes překážky!

Novinkou pro nadšence adrenalinových a netradičních sportů bude 21. června Gladiator race – dobrodružný překážkový závod. Na náročné šestikilometrové trati bude připraveno více než 25 umělých i přírodních překážek. Závodníci se budou muset vypořádat broděním v bažinatém i bahnitém terénu, skoky do vody, šplhy, nošení břemen, přelézání bariér apod. Jedná se o opravdu drsný závod pro každého, kdo se nebojí přijmout novou výzvu.

A kdo si na vás takový adrenalinový závod vymyslel? Překážky vskutku od profíka: Přečtěte si rozhovor s Romanem právě zde:

http://www.avlka.cz/web/cs/~articles/Rad-sve-euforicke-zavodni-pocity-predavam-ostatnim-rika-hledac-limitu-Roman-Sinkovsky/?articlesDetail=1&articlesFilter=&page=1&rollout=593

 

 

HRADECKÝ PŮLMARATON 2014 v tradičním termínu. Předběhnete policajta?

Vrcholem sezony bude 12. října 2. ročník Hradeckého půlmaratonu, na jehož startu se očekává na 1500 běžců. Po velmi úspěšném prvním ročníku HRADECKÉHO PŮLMARATONU, kterého se v loňském říjnu zúčastnilo na 900 běžců všech věkových kategorií se pořadatelé z občanské sdružení SportVisio rozhodli pro založení běžecké tradice. „ Termín pro druhý ročník jsme ponechali stejný. Rádi bychom, aby druhá říjnová neděle vždy patřila v Hradci Králové půlmaratonu, který přitáhne špičkové české běžce, širokou veřejnost i zajímavou mezinárodní konkurenci.“ říká ředitel závodu Roman Šinkovský. Po vydařené premiéře, kdy závod byl již měsíc před startem vyprodán, očekávají pořadatelé až na 1500 běžců. Již v tuto chvíli, je registrováno více než 220 závodníků. Přípravy na další ročník této největší sportovní akce regionu jsou již v plném proudu.

Poslední novinkou je, že závod bude Přeborem České republiky záchranných a bezpečnostních složek v půlmaratonu. „Účast hasičů, záchranářů, policistů a dalších příslušníku z celé republiky může být skvělou reklamou pro naše město i kraj. Doufáme i v mezinárodní konkurenci v rámci těchto složek.“, dodává Šinkovský. Prioritou ovšem zůstávají hradečtí občané, kteří tvoří podstatnou část startovního pole. „Pro ně jsme závod vytvořili především. Při říjnovém premiérovém ročníku byli mimohradečtí běžci nadšeni atmosférou závodu i jedinečnou trasou spojující centrum města a městské lesy. Už nyní jsme přesvědčení, že v neděli 12. října 2014 všem opět ukážeme, že Hradec běhá srdcem“.

Akce bude mít také charitativní podtext, neboť závod se stal spojencem Sportovního klubu vozíčkářů Praha, kterému pořadatelé věnují za každého běžce 10 Kč. Vybraná částka se použije na nákup handbikového speciálu, díky němuž budou moci hendikepovaní občané také závodit. Závod bude otevřen i pro hendikepované sportovce, kteří budou mít start zdarma. Součástí programu pro širokou veřejnost bude i ukázka činnosti Sportovního klubu vozíčkářů Praha nebo testování handbikových speciálů.

Více informací o všech závodech a registrace naleznete na stránkách pořadatele: www.sportvisio.cz.

 

Odpovědi (0) Přejít do diskuze >

K tomuto článku zatím není žádná reakce.

Rychlá odpověď

Pro možnost účastnit se diskuze se nejprve musíte přihlásit. · Přihlásit se · Registrovat
Oštítkováno: Kalendář Tipy Závody
je, to je super:)
já si ted dala bezecky desetiboj, narocny ale pekny. Tak at to beha i dále, a samoyrejme i fotečky vítány!