Longrun test: zimní pětiprsťáky LONTRA FITTING TIPS 2. - Články Longrun.cz

Články Longrun.cz

Všechny články, které kdy byly publikovány na serveru Longrun.cz.

 • Úvod
  Úvod Zde najdete seznam všech napsaných článků.
 • Kategorie
  Kategorie Zde najdete seznam všech kategorií.
 • Štítky
  Štítky Zde najdete seznam všech použitých štítků.
 • Blogeři
  Blogeři Zde můžete hledat své oblíbené autory.
 • Týmy
  Týmy Zde najdete články autorských týmů.
 • Přihlásit se

Longrun test: zimní pětiprsťáky LONTRA FITTING TIPS 2.

Posláno od v kategorie Tipy pro vaše závody
 • Velikost písma: Větší Menší
 • Počet zobrazení: 1600
 • Přihlášení k odběru novinek
 • Tisk
Konečně je tu očekávaný druhý díl testu zimních fivefingers! Opět dobrá zpráva - není nutné na zimu zase do bot: řádně vyteplené pětiprsťáky čtyřmi vrstvami, včetně neoprénu opravdu umožní "bosý" běh i na sněhu a v teplotách pod bodem mrazu.
Dlouho to vypadalo, že tuto zimu ani nenapadne sníh, ale přece jen jsme se dočkali. Tedy, paráda: na čerstvě napadaném, neuklouzaném sněhu perfektně drží, zejména na tvrdém umrzlém povrchu. Ani při -8 stupních v nich nebyla zima, a to jsem ani neměla ponožky. Jinak, i ty existují, samozřejmě rovněž pětiprsté, nyní dále vylepšené Injinji, které hřejí, drží a na rozdíl od těch prvních mají vytvarovanou patu a prsty, takže bych se nebála ani většího mrazu. Na nohou navíc velmi příjemné. Subjektivně jsem ani při -8 necítila větší zimu, než v teplotách okolo nuly.

Samozřejmě mne zajímalo vyzkoušet různé typy sněhu, ale to letos asi nehrozí. Nicméně nevadí ani mokrý sníh v teplotách okolo nuly, kdy jsou na polní a lesní cestě ne zcela zmrzlé louže - boty zvenku neprovlhnou. Občasný pocit vlhka uvnitř není na závadu, přece jen máme nohu v neoprénu a ta se také přirozeně potí. Noha je ale díky tomu v luxusním teple, minimálně po dobu běhu. Zpočátku někdy studí prsty, samostatně ve svých prostorách - což také bylo častým dotazem mnoha náhodných kolemjdoucích. Ale pohoda: Nejpozději po chvíli běhu, po několika minutách je v teple noha i s prsty. Perfektní. Malinko stinnou stránkou je, že vnitřek brzy načichne...em, v botce se nohy trochu potí. Nicméně není problém je po několika výbězích vyprat v pračce a jsou jako nové. Nestalo se mi, že bych si snad nabrala sníh. Neoprén, jakmile přilne k noze, dobře drží. Dosud jsem však neměla možnost běžet ve více jak pěti centimetrech.

A když to klouže? V teplotách nad nulou, je-li pod sněhem bláto, klouže jednoznačně všechno. Na uklouzaných cestách lehce pod nulou se však dá vcelku bezpečně běžet s nesmeky. Podrážka na takovém povrchu sama o sobě hodně klouže, s nesmeky jsem si však mohla dovolit bez problémů i svižnější běh. Pouze z kopce raději dávám pozor, totéž ale platí i o běhu v jakýchkoli botách s nesmeky. Fivefingers mají i na sněhu svou výhodu - na rozdíl od bot umožňují lepší kontakt s povrchem.

No a ty krásné stopy, jaké zanechávají na čerstvém sněhu:)

Odpovědi (0) Přejít do diskuze >

K tomuto článku zatím není žádná reakce.

Rychlá odpověď

Pro možnost účastnit se diskuze se nejprve musíte přihlásit. · Přihlásit se · Registrovat
Oštítkováno: Pětiprsťáky Tipy
je, to je super:)
já si ted dala bezecky desetiboj, narocny ale pekny. Tak at to beha i dále, a samoyrejme i fotečky vítány!