Z nulové kondice za čtyři měsíce na stupně vítězů. (2) - Články Longrun.cz

Články Longrun.cz

Všechny články, které kdy byly publikovány na serveru Longrun.cz.

 • Úvod
  Úvod Zde najdete seznam všech napsaných článků.
 • Kategorie
  Kategorie Zde najdete seznam všech kategorií.
 • Štítky
  Štítky Zde najdete seznam všech použitých štítků.
 • Blogeři
  Blogeři Zde můžete hledat své oblíbené autory.
 • Týmy
  Týmy Zde najdete články autorských týmů.
 • Přihlásit se

Z nulové kondice za čtyři měsíce na stupně vítězů. (2)

Posláno od v kategorie Aktivní mateřství
 • Velikost písma: Větší Menší
 • Počet zobrazení: 1434
 • Přihlášení k odběru novinek
 • Tisk

Mezi svátky bývá spousta různých menších závodů. I tady u nás. Nikdy mě nenapadlo, že bych se nějakého mohla zúčastnit.
Proč taky? Nemám žádné ambice.
Nepotřebuji si s nikým měřit síly. Můj muž je ale opak. Je to vyloženě soutěživý typ. Prý, ať s ním jedeme na Silvestrovský běh na 10 km. Je tam závod i pro děti, tak ať mají radost, že taky závodí. Dobře, proč ne? Nejmenšího dáme babičce, ať si ho taky chvilku užije, naložíme do auta druhou babičku a vyrážíme na výlet. Je nádherně. Těsně kolem nuly, sluníčko svítí, modrá obloha bez mráčku. Jdeme na prezentaci, a zatímco jsem s malou na záchodě, tak nás manžel přihlašuje všechny.
I mě, přestože nechci.
Co teď? No, asi budu muset běžet taky. To bude trapas! Budu úplně poslední. No, nevadí. Alespoň to budu mít jako delší trénink. 10 km. Doufám, že to uběhnu. Jo, to asi jo. Ale za jak dlouho? Nemám tušení. Bylo by ale fantastické, kdybych to zvládla do hodiny. To se mi asi nepodaří. Uvidíme.


Na startu je nás 89. A je odstartováno. Samozřejmě, všichni mi utekli. Tedy, skoro všichni. Předbíhám jednu paní se sluchátky na uších a slyším, že za mnou ještě někdo dusá. Otočím se a přes rameno vidím vítězku všech místních triatlonů, která je momentálně v osmém měsíci těhotenství se třetím dítětem. Jde se prý jenom proběhnout. Běží se po cyklostezce 2x tam i zpět. Za nějaký čas už potkávám první soupeře, kteří běží proti mně. Fandím jim. Vždyť to určitě potěší každého! Na obrátce zjišťuji, že za mnou jsou asi 4 lidi. Když vydržím, tak určitě nebudu poslední. Po 5 km se dozvídám mezičas: 27,32. Nemůžu tomu uvěřit. Vždyť když budu mít stejné tempo, tak to pod tu hodinu můžu zvládnout! S úsměvem na rtech tedy běžím druhou pětku a můj čas v cíli je 57, 19! Skvělé! Mám ohromnou radost! A taky nejsem poslední! Nakonec 85. z 87, kteří dokončili.
Domlouváme se, že počkáme na vyhlášení výsledků. Musíme přece odměnit ty nejlepší naším potleskem. Vyhlášení výsledků probíhá klasicky po kategoriích od juniorů, přes ženy po muže. Náhle se zarážím. Slyším své jméno. Cože, já jsem na třetím místě? Jak je to možné? Jednoduše. V mé věkové kategorii nakonec startovaly pouze 3 ženy (což jsem nevěděla) a tím, že jsem závod dokončila, jsem se vlastně dostala na třetí místo.
Zcela ohromená kráčím před závodníky a přijímám gratulaci od Petra Vabrouška, který mi předává výhru – láhev šampusu a balíček těstovin. Stále tomu nemohu uvěřit a zažívám nepopsatelný pocit, když hned na svých prvních závodech se dostávám na místo určené výhradně pro ty nejlepší. Jsem si jistá, že už se mi to vícekrát nepodaří, ale vím, že teď už se mohu od něčeho odrazit a mám nový cíl. Zlepšit svůj čas. PS: A ručička váhy už se taky pohnula směrem dolů – a to o 5 kg.

Zuzana Odstrčilíková

Odpovědi (1) Přejít do diskuze >

 • Napsal(a) Zuzka Janglová v pátek, leden 18 2013, 07:17 PM · #
  Gratuluju Zuzko! Jen tak dál! Pro mě je teď každý článek o běžcích krokem k tomu se dokopat zase vyběhnout. Tak děkuji i za tento! Držím palce do nové sezóny a se závody to nevzdávej ;). Můj muž je pravý opak, pokud nezvítězí nechce ani závodit :D, ale mě na jakýkoliv závod doprovodí a dělá hlídače synka. Jo a ten čas pod hodinu je na první závod sakra dobrej!

Rychlá odpověď

Pro možnost účastnit se diskuze se nejprve musíte přihlásit. · Přihlásit se · Registrovat
Oštítkováno: Vaše příspěvky Závody