O Longrunu - Longrun.cz
Vytisknout

O Longrunu

Ahoj a dobrý den!

Jsem Longrun.cz a jsem tu pro vás. Co vám mohu nabídnout?

Naučím vás nalézt radost z běhání a poradím, jak začít běhat, získat kondici, vrátit se do formy – nebo jak si zlepšit svůj výkon. Co na sebe, vyrazíte-li na běžeckou stezku, na svůj první trénink nebo na závod. Pozvu vás na naše akce, společné tréninky, dále semináře i běžecké víkendy, kde si můžete vylepšit techniku běhu. Pokud to máte trochu z ruky, napište si o tréninkový plán. Poradím vám, jak pečovat nejlépe o své (nejen běžecké) zdraví – jak se nezadřít a vyhnout se problémům z jednostranného zatížení. Do začátků poradíme, jak eliminovat nejčastější chyby a připravíme vás na závody – od kilometru po maratón.

Ženám a pak dále maminkám dětí různého věku patří speciální část, jak strávit mateřství aktivně a ve formě, a jak běhání optimálně skloubit s rodinou. Pokud jsi maminka, můžeš se přidat k nám a zasoutěžit si s námi v celoroční soutěži. Naší doménou je zvláště trénink pro ženy. Ani sebelepší trenér – muž nikdy v ženském těle nežil, neporodil dítě, nemusí denně řešit běžné záležitosti jako hlídání dětí a balanc mezi svým koníčkem a potřebami rodiny. Maminkám po porodu pomůžeme získat zpět nejen postavu, ale pomocí speciálního programu též i zdravě fungující tělo, zpevněný trup a pánevní dno.

Přináším vám spoustu zajímavého čteníčlánky, rozhovory, i oblíbené Longrun abecedy. Pokud také rádi běháte a píšete zároveň, přidejte svůj článek.

Jsem čtvrtým dítětem jedné běžkyně – vedle Matýska, Lady a Dalibora. Původně jsem přišel na svět jako upoutávka na její závody (a že neběhá zrovna pomalu), možnost nalezení sponzorů pro zahraniční starty, a podobně. Jenže nám to nestačilo, chtěli jsme se o své cenné zkušenosti i o radost z běhu podělit a ukázat cestu k běhání co nejvíce lidem. Úspěch na závodech nás těší. Ale…

Daleko větší radostí pro nás je skutečnost, že běhání získává stále větší oblibu mezi lidmi různého věku, rozličných povah i profesí, od běžců a běžkyň svátečních a rekreačních až po ryzí závodníky. Přibývá těch, kteří neběhají nahodile, ale promyšleně. Využívají služeb trenérů, vyhledávají informace, chtějí se vyhnout nejčastějším chybám. Nechtějí běhat sami a vyhledávají běžecké skupiny nebo je sami zakládají. Maminky se proběhávají zpátky do formy a jsou dobrým vzorem i svým dětem. Běhají i ti, kteří ještě donedávna běhání nesnášeli. Je super, že se potkáváme ve stále větším počtu nejen na běžeckých stezkách, ale i na závodech. Čím se nejvíce lišíme od jiných běžeckých škol? Neběháme jen nohama, nezajímáme se jen o došlap, tempo a kilometry – ale o celé tělo a prevenci potíží. Poradíme s optimálním posilováním a kompenzačními cviky, a také s výživou.

Dáváme běhání nový rozměr – čtěte a běhejte s námi!

Napište si o svůj tréninkový plán Napište svůj dotaz na Longrun poradnu

 
Proč běhat? Na každý pád…

Běh je spolu s chůzí přirozený pohyb. Bez běhu není života. Co vlastně k běhu potřebujeme? Hledáte pohyb, který by vás opravdu bavil? Volte běh! O běhu a běhání zábavně. Během k lepší postavě, kondici a zdraví! Běhám, tedy jsem. Běháš stále ještě sám či sama? Ryba plave, pták létá a člověk běhá, řekl kdysi slavný běžec Emil Zátopek. Běháme o závod i pro radost. Běháte a stále ještě neznáte Longrun.cz? Je čas to napravit. Víte, že malé děti při svých hrách běžně naběhají deset až patnáct kilometrů denně? Běhal/a bych, ale…Tak se nevymlouvej a běhej! Kolik máš naběháno? Běhajíce, přijdu na spoustu dobrých nápadů…